2009r.

Błażej Pluta - Mistrzostwa Świata Kuala Lumpur, Malezja 2009

modul by : camp26

LogowanieOpolski klub Taekwondo

Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny

Drukuj PDF

Już 9 czerwca 2018 na dużej hali sportowej w Strzelcach Opolskich odbędą się Mistrzostwa Opolszczyzny w Taekwondo, które zarazem będą dla dzieci "Turniejem Pierwszego Kroku". To właśnie tutaj nasi młodzi zawodnicy spróbują swoich sił w hogo oraz konkurencjach sprawnościowych. Będzie to ostatni turniej dla dzieci w sezonie. Zapisy u instruktorów.

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Drukuj PDF

Z dumą ogłaszamy skład naszego klubu na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w następny weekend w Swarzędzu. Na imprezę kwalifikowało się 180 zawodniczek i zawodników z całej Polski, którzy w swoich kategoriach wagowych zdobyli najwięcej punktów w rankingu sportowym. Do finałów OOM kwalifikowały trzy imprezy krajowe i dwie zagraniczne. Punkty zbieraliśmy startując w Pucharach Polski w Olsztynie, Zalasewie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Największą liczbę punktów można było zyskać na imprezach zagranicznych - Pucharach Świata w Słowenii oraz Belgii, w których ze względu na ogromne koszty nasi juniorzy młodsi nie wystąpili. Ranking będzie istotny przy losowaniu w poszczególnych kategoriach- pierwsze czwórka będzie rozstawiona i teoretycznie będzie miała słabszych przeciwników - wiemy jednak z doświadczenia, że bardzo często w tej kategorii wiekowej pozycja zajmowana w rankingu nie ma większego znaczenia, wszystko i tak zweryfikuje dyspozycja na macie i bezpośrednie starcie z przeciwnikami.
Na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2018 zakwalifikowali się:
1. Jagoda Nawrocka 
2. Maja Smolińska
3 Kacper Bernacki
4. Maciej Czajkowski
5. Kacper Izbiński
6. Jacek Kozakowski
7. Miłosz Osadczuk
8. Jakub Piasecki
9. Oskar Wilk
Zakończyliśmy właśnie ostatnie przygotowania, teraz odpoczywamy i marzymy aby bardzo ciężkie treningi, zgrupowania i sparingi przełożyły się na bardzo dobre wyniki sportowe!

Zgrupowanie

Drukuj PDF

Już w najbliższy piątek wybieramy się na konsultację szkoleniową do Pokrzywnej.  Zbiórka o godzinie 14.30 na parkingu dla autobusów (wyznaczone miejsca obok „Okrąglaka” – swoje samochody parkujemy na parkingu sklepu Lidl przy ul. gen. Leopolda Okulickiego 2 w Opolu).

 Uwaga! Nie wysadzamy dzieci przy parkingu autobusów aby nie utrudniać ruchu samochodów i nie stwarzać niepotrzebnego niebezpieczeństwa!

 Należy ze sobą zabrać oprócz rzeczy osobistych: Do- bok, dres, sprzęt do walk, szczękę ochronną. W niedzielę planujemy wyjście w góry – proszę o zabezpieczenie odpowiedniego ubioru i wygodnych butów. Dla zawodników, którzy nie posiadają swoich ochraniaczy, sprzęt zabezpieczy klub.

Wesołych Świąt

Drukuj PDF

Wszystkim adeptom taekwondo i sympatykom naszego klubu życzymy Wesołych i Spokojnych Świąt!

Treningi w ferie w Opolu

Drukuj PDF

Od poniedziałku do piątku w pierwszym tygodniu ferii prawdziwy zajęcia w Opolu w następujących godzinach:
godzina 17.00 - codziennie - zajęcia taekwondo dla dzieci ze wszystkich sekcji - otwarte również dla osób, które chcą dopiero rozpocząć przygodę z taekwondo
godzina 18.15 - codziennie-  zajęcia taekwondo dla dzieci i młodzieży średniozaawansowanej 

godzina 20.00 - poniedziałek i czwartek grupa starsza- zawodnicy i dorośli

 

Zajęcia sobotnie dla zawodników zarówno w pierwszym jak i drugim tygodniu ferii odbędą się o godzinie 10.00

 

W drugim tygodniu trenują tylko dorośli (poniedziałek i czwartek o godzinie 20.00), pozostałe osoby jadą na obóz sportowy.

Zostań Mistrzem

Drukuj PDF

Jeszcze trochę będzie trzeba poczekać na zdjęcia i filmy obozowe - warto, bo niektóre z nagrań to prawdziwa "petarda"! Tymczasem przed obozem też sporo działo się na naszej salce. Odwiedziło nas Radio Opole, zobaczcie co z tego spotkania wyszło. W nagraniu wystąpili: Natalia Cheba, Błażej Pluta, Zuzanna Bereźnicka, Zuzanna Dulik, Damian Perz i Łukasz Rewieński. Poniżej znajdziecie link do nagrania video i pełnej wersji audio

http://radio.opole.pl/438,76,taekwondo-z-lukaszem-rewienskim-raquo&res=&s=1

 

 

 

 

Rozpoczynamy sezon

Drukuj PDF

Jeszcze nie odpoczęliśmy od obozu sportowego a już czas myśleć o rospoczęciu sezonu! W poniedziałek w szkołach na salach gimnastycznych panować będzie atmosfera uroczystych apeli dlatego większość zajęć w rozpoczniemy od wtorku. Uprzejmie prosimy o dokładne zapoznanie się z plakatami i ulotkami w Waszych szkołach! Ciągle aktualizujemy harmonogram treningów na naszej stronie internetowej:  jeszcze nie wszystkie szkoły zdążyły ostatecznie ustawić swoje plany zajęć więc cierpliwie czekamy.

Na salce z matami zajęcia były prowadzone przez całe wakacje więc treningi rozpoczynamy już od poniedziałku: grupa zawodnicza 18.15, dorośli 20.00, we wtorek zaczynają przedszkolaki 17.15 a na godzinę 18.00 zapraszamy gimnazjalistów i starsze dzieci ze szkoły podstawowej. O godzinie 19.00 rozpocznie trening grupa zawodnicza.

Sekcje w Dąbrowie, Chróścinie, Czarnowąsach i Karłowicach ruszają we wtorek, treningi w Prószkowie, Krapkowicach i Zdzieszowicach rozpoczniemy od środy a Ozimku, Kolonowskiem Strzelcach Opolskich od czwartku.

Obóz

Drukuj PDF

Obóz w Mikoszewie już za trzy tygodnie, tymczasem zapraszamy na letnią akademię taekwondo. Zajęcia w sierpniu odbywać się będą w trzech grupach w poniedziałki i czwartki na naszej salce przy ul. Sosnkowskiego 40-42. Grupa dzieci rozpoczyna o godzinie 17.30, zawodnicza - 18.30, dorośli 20.00. Zajęcia w sierpniu będą znakomitą okazją do poprawienia formy przed obozem i przygotowania się do egzaminów. Podczas zajęć można też odebrać informacje obozowe. Zapraszamy.

Letnia Akademia Taekwondo

Drukuj PDF

Letnią Akademię Taekwondo czas zacząć! Dzisiaj spotykamy się z grupą dorosłych o godzinie 20.00 natomiast już od czwartku tj. 6.07 zapraszamy wszystkie dzieci i zawodników. Dni i godziny zajęć:
Dzieci- poniedziałki i czwartki 17.30
Zawodnicy - poniedziałki i czwartki 18.30
Dorośli- poniedziałki i czwartki 20.00
Zajęcia będą odbywać się na naszej salce z matami w Opolu przy ul. Sosnkowskiego 40-42. Zapraszamy

Najbliższa sobota

Drukuj PDF

Uwaga! Ze względu na wyjazd trenerów na zawody do Jarocina, ulega zmianie harmonogram najbliższych sobotnich treningów:
9.00 - grupa dzieci - zgodnie z planem
10.00- grupa zawodnicza łączona (przychodzą grupy z godzin 10.00 i 11.30).