2012r.

Trening na obozie zimowym - 2012 rok

2011r.

Trening z gośćmi z Korei podczas obozu Świnoujście 2011

2011r.

Trening z gośćmi z Korei podczas obozu Świnoujście 2011

2009r.

Berlin Open 2009 - medlaowe żniwo

2009r.

Kuala Lumpur 2009 Mistrzostwa Świata

2009r.

Błażej Pluta - Mistrzostwa Świata Kuala Lumpur, Malezja 2009

modul by : camp26

Opolski klub Taekwondo

Puchar Polski Zalasewo 2017

Drukuj PDF

Puchar Polski 2017 Swarzędz- Zalasewo 2017. Czterech zawodników dwa medale. Grudniowe zapowiedzi i przygotowania pozwalały przypuszczać, że na pierwszy turniej 2017 roku Opolski Klub Taekwondo wystawi 20 osobowy skład. Jednak życie szybko zweryfikowało nasze założenia. Sztab szkoleniowy każdego niemal dnia decydował o wycofywaniu kolejnych zawodników. Ostatecznie pojechały tylko cztery osoby, a i ich udział jeszcze dzień przed imprezą stał pod dużym znakiem zapytania.

Więcej…

Treningi międyz świętami a Nowym Rokiem

Drukuj PDF

Treningi w Opolu między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem będą odbywały się na salce przy ul. Sosnkowskiego 40-42 we wtorek i czwartek:
Grupa dzieci - godzina 17.00
Grupa zaawansowana i dorośli godzina 18.00
Ze względu na fakt, że wszystkie szkolne sale będą zamknięte, zapraszamy chętnych ze wszystkich grup.

Czasem złoto, czasem brąz!

Drukuj PDF

 Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim zakończył się dla nas szczęśliwie. Mateusz Szymczykiewicz w kategorii -68 kg juniorów i Zuzanna Bereźnicka w kategorii -46kg juniorów zdobyli brązowe medale. Zuza przyzwyczaiła nas do złotych medali, tym razem musimy zadowolić się brązowym. Start Bereźnickiej trzeba uznać za sukces, ponieważ był to pierwszy występ naszej zawodniczki w kategorii juniorek. Pierwszy raz w juniorach startował również Damian Perz, który po bardzo zaciętych pojedynkach zajął piąte miejsce. Piątą lokatę w kadetach po dwóch wygranych walkach wywalczył Jakub Piasecki w kategorii -45 kg oraz Jagoda Nawrocka w kategorii -41 kg. 
W tym samym czasie, po drugiej stronie Polski, na Otwartych Mistrzostwach Lubelszczyzny w Łopiennikach walczyli młodzicy. Nasza "banda" młodzików już zdążyła zdać relację z turnieju na treningu, mówią, że poszło im trochę lepiej niż starszym kolegom. Możliwe, zdobyli 30 medali, ale kto by liczył:) Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jacek Kozakowski, który wywalczył złote medale aż w czterech konkurencjach. Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Za tydzień Otwarte Mistrzostwa Warszawy. Tutaj powołania dostaną nieliczni, a już 6 stycznia pierwszy Puchar Polski w Swarzędzu. Trzymamy kciuki!

Obóz zimowy

Drukuj PDF

Choć zapisy trwają już jakiś czas, ogłaszamy oficjalne - obóz zimowy w 2017 roku odbędzie się w Jarnołtówku/Pokrzywna. Startujemy w pierwszym tygodniu ferii zimowych tj. 13.02.2016. Zapisy i szczegóły u trenerów, Ilość miejsc ograniczona:(

Mistrzostwa Polski Seniorów

Drukuj PDF

Dwa medale i piąte miejsce zdobyli zawodnicy Opolskiego Klubu Taekwondo na Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbywały się 21-22.10.2016 w Kętrzynie. Filip Maksimczuk zdobył srebro w kategorii -54 kg, a Bartosz Chaduch brąz w kategorii + 87 kg.
Filip Maksimczuk to jeszcze junior. Daleko mu nie tylko do wieku rywali, ale również do wagi przeciwników. Był zdecydowanie najlżejszy z zawodników, co nie stawiało go w roli faworyta. Miał jednak zadanie do wykonania co pozwalało mu zapomnieć o wszystkich dysproporcjach, zresztą Filip zdążył się do takich sytuacji przyzwyczaić. W finale robił co mógł, ale mimo szczerych chęci, różnica wagi 10 kg i znaczna różnica wzrostu tym razem były nie do "przeskoczenia". Każda próba ataku kończyła się niepowodzeniem, a przeciwnik trafiał celnie i mocno. Filip przegrał zdecydowanie, ale walczył dosamego końca, dzielnie próbując stwarzać sobie sytuacje do zdobycia punktów.
Bartek Chaduch przyzwyczaił nas do brązowych medali..Choć nie był optymalnie przygotowany do startu i nie jechał w roli faworyta, troszkę szkoda, że nie powalczył lepiej w walce o finał, gdyż jego przeciwnik był zdecydowanie w zasięgu Opolanina (ostatecznie wygrał całą kategorię). Po przegranym półfinale czekała Go walka o brąz. Do walki wyszedł lepiej skoncentrowany i zdeterminowany by wygrać. Po bardzo zaciętym 6 minutowym pojedynku z bardziej doświadczonym i utytułowanym Kornelem Daleckim z AZS UWM Olsztyn sędziowie zarządzili dogrywkę. W pierwszych sekundach dogrywki Bartek zaatakował bardzo zdecydowanie zdominował wyższego o głowę przeciwnika i po kilku celnych i mocnych trafieniach zdobył upragniony punkt, który zdecydował o jego wygranej.
Ogromnym rozczarowaniem dla kibiców jest 5 miejsce Jakuba Kędziory, dla którego była to główna impreza w roku i jedyna szansa po kontuzji na zdobycie tytułu w 2016 roku. Pomimo dobrego losowania (wolny los) nie wykorzystał swojej szansy i przegrał w słabym stylu po dogrywce zarówno w walce o finał jak i o trzecie miejsce.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Drukuj PDF

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików odbędą się w niedzielę 9.10.2016 w PSP 29 w Opolu przy ulicy Szarych Szeregów 1. Zgłoszeni zawodnicy obowiązkowo zabierają książeczki z badaniami, które należy okazać przy rejestracji. Zbiórka o godzinie 8.00. Zapisy zostały zakończone, obecność zgłoszonych osób obowiązkowa!

Nowe sekcje na naszej salce

Drukuj PDF

Z przyjemnością zawiadamiamy, że od 15 września ruszają treningi grup początkujących na naszej salce z matami mieszczącej się w Opolu przy ul. Sosnkowskiego 40-42.

Proponowane grupy:

Przedszkolaki - grupa 1 - wtorki- godzina 17.00

Przedszkolaki - grupa 2 - piątki - godzina 17.00

Początkująca - szkoła podstawowa - poniedziałki godzina 17.00, czwartki godzina 16.30

Początkująca - gimnazjaliści - wtorki i piątki godzina 18.00

 We wrześniu treningi będą miały charakter otwarty dla wszystkich chętnych, będzie można przyjść i spróbować swoich sił. Zapisy prowadzimy mailowo lub na miejscu przed treningami. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona. Pytania i zapisy prosimy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W celu zapisania prosimy podać imię, nazwisko, telefon i grupę - szczególnie istotne przy przedszkolakach. Pierwsze zajęcia w tych grupach odbędą się 15 września. Zapraszamy. 

Treningi już od 5 września

Drukuj PDF

Zapraszamy do naszych sekcji, zaczynamy już w poniedział‚ek 5 wrześ›nia. 

PSP 14 - grupa dzieci począ…tkują…ca - poniedział‚ki 15.30-16.30 i czwartki 14.00-15.00

PSP 14 - grupa dzieci średniozaawansowana (z zeszł‚ego roku)- wtorki i pią…tki 17.00-18.00

PSP 14 - grupa zawodnicza - wtorki i pią…tki od 18.00

PSP 5 - grupa dzieci początkują…ca - poniedział‚ki i czwartki 18.00-19.00

PSP 8 - grupa dzieci początkują…ca - poniedział‚ki  i ś›rody 16.30-17.30

PSP 10 - poniedziałki godzina 13.30, ś›rody godzina 16.30- pierwszy trening w ś›roda™ 7.09

Grupy trenujące na salce z matami rozpiszemy w weekend:)

Nowy sezon

Drukuj PDF

Uroczyś›cie ogł‚aszamy, że nowy sezon rozpoczniemy już 5 wrześ›nia 2016. Szczegół‚y wkrótce.

Letnia Akademia Taekwondo

Drukuj PDF

Zapraszamy na letnia… akademia taekwondo. Zaję™cia odbywać‡ się™ bę™dą… na naszej salce z matami przy ul. Sosnkowskiego 40-42. Trenujemy we wtorki i czwartki w dwóch grupach:
Dzieci - 18.00-19.00
Mł‚odzież i doroĹśli - 19.00-20.30
Zajęcia na godzinę™ 18.00 otwarte są… dla dzieci ze wszystkich naszych sekcji.