2009r.

Błażej Pluta - Mistrzostwa Świata Kuala Lumpur, Malezja 2009

modul by : camp26

LogowanieOpolski klub Taekwondo

Mistrzostwa Polski Seniorów

Drukuj PDF

Dwa medale i piąte miejsce zdobyli zawodnicy Opolskiego Klubu Taekwondo na Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbywały się 21-22.10.2016 w Kętrzynie. Filip Maksimczuk zdobył srebro w kategorii -54 kg, a Bartosz Chaduch brąz w kategorii + 87 kg.
Filip Maksimczuk to jeszcze junior. Daleko mu nie tylko do wieku rywali, ale również do wagi przeciwników. Był zdecydowanie najlżejszy z zawodników, co nie stawiało go w roli faworyta. Miał jednak zadanie do wykonania co pozwalało mu zapomnieć o wszystkich dysproporcjach, zresztą Filip zdążył się do takich sytuacji przyzwyczaić. W finale robił co mógł, ale mimo szczerych chęci, różnica wagi 10 kg i znaczna różnica wzrostu tym razem były nie do "przeskoczenia". Każda próba ataku kończyła się niepowodzeniem, a przeciwnik trafiał celnie i mocno. Filip przegrał zdecydowanie, ale walczył dosamego końca, dzielnie próbując stwarzać sobie sytuacje do zdobycia punktów.
Bartek Chaduch przyzwyczaił nas do brązowych medali..Choć nie był optymalnie przygotowany do startu i nie jechał w roli faworyta, troszkę szkoda, że nie powalczył lepiej w walce o finał, gdyż jego przeciwnik był zdecydowanie w zasięgu Opolanina (ostatecznie wygrał całą kategorię). Po przegranym półfinale czekała Go walka o brąz. Do walki wyszedł lepiej skoncentrowany i zdeterminowany by wygrać. Po bardzo zaciętym 6 minutowym pojedynku z bardziej doświadczonym i utytułowanym Kornelem Daleckim z AZS UWM Olsztyn sędziowie zarządzili dogrywkę. W pierwszych sekundach dogrywki Bartek zaatakował bardzo zdecydowanie zdominował wyższego o głowę przeciwnika i po kilku celnych i mocnych trafieniach zdobył upragniony punkt, który zdecydował o jego wygranej.
Ogromnym rozczarowaniem dla kibiców jest 5 miejsce Jakuba Kędziory, dla którego była to główna impreza w roku i jedyna szansa po kontuzji na zdobycie tytułu w 2016 roku. Pomimo dobrego losowania (wolny los) nie wykorzystał swojej szansy i przegrał w słabym stylu po dogrywce zarówno w walce o finał jak i o trzecie miejsce.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Drukuj PDF

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików odbędą się w niedzielę 9.10.2016 w PSP 29 w Opolu przy ulicy Szarych Szeregów 1. Zgłoszeni zawodnicy obowiązkowo zabierają książeczki z badaniami, które należy okazać przy rejestracji. Zbiórka o godzinie 8.00. Zapisy zostały zakończone, obecność zgłoszonych osób obowiązkowa!

Nowe sekcje na naszej salce

Drukuj PDF

Z przyjemnością zawiadamiamy, że od 15 września ruszają treningi grup początkujących na naszej salce z matami mieszczącej się w Opolu przy ul. Sosnkowskiego 40-42.

Proponowane grupy:

Przedszkolaki - grupa 1 - wtorki- godzina 17.00

Przedszkolaki - grupa 2 - piątki - godzina 17.00

Początkująca - szkoła podstawowa - poniedziałki godzina 17.00, czwartki godzina 16.30

Początkująca - gimnazjaliści - wtorki i piątki godzina 18.00

 We wrześniu treningi będą miały charakter otwarty dla wszystkich chętnych, będzie można przyjść i spróbować swoich sił. Zapisy prowadzimy mailowo lub na miejscu przed treningami. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona. Pytania i zapisy prosimy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W celu zapisania prosimy podać imię, nazwisko, telefon i grupę - szczególnie istotne przy przedszkolakach. Pierwsze zajęcia w tych grupach odbędą się 15 września. Zapraszamy. 

Treningi już od 5 września

Drukuj PDF

Zapraszamy do naszych sekcji, zaczynamy już w poniedział‚ek 5 wrześ›nia. 

PSP 14 - grupa dzieci począ…tkują…ca - poniedział‚ki 15.30-16.30 i czwartki 14.00-15.00

PSP 14 - grupa dzieci średniozaawansowana (z zeszł‚ego roku)- wtorki i pią…tki 17.00-18.00

PSP 14 - grupa zawodnicza - wtorki i pią…tki od 18.00

PSP 5 - grupa dzieci początkują…ca - poniedział‚ki i czwartki 18.00-19.00

PSP 8 - grupa dzieci początkują…ca - poniedział‚ki  i ś›rody 16.30-17.30

PSP 10 - poniedziałki godzina 13.30, ś›rody godzina 16.30- pierwszy trening w ś›roda™ 7.09

Grupy trenujące na salce z matami rozpiszemy w weekend:)

Nowy sezon

Drukuj PDF

Uroczyś›cie ogł‚aszamy, że nowy sezon rozpoczniemy już 5 wrześ›nia 2016. Szczegół‚y wkrótce.

Letnia Akademia Taekwondo

Drukuj PDF

Zapraszamy na letnia… akademia taekwondo. Zaję™cia odbywać‡ się™ bę™dą… na naszej salce z matami przy ul. Sosnkowskiego 40-42. Trenujemy we wtorki i czwartki w dwóch grupach:
Dzieci - 18.00-19.00
Mł‚odzież i doroĹśli - 19.00-20.30
Zajęcia na godzinę™ 18.00 otwarte są… dla dzieci ze wszystkich naszych sekcji.

Finały MPJ i MMP 2016

Drukuj PDF

Trzy brązowe medale zdobyli zawodnicy Opolskiego Klubu Taekwondo na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Poslki, które odbyły się w zeszły weekend w Zalasewie koło Poznania. Medale wywalczyli: Piotr Zieliński w kategorii -78kg, Mathias Jambor w kategorii -63 kg oraz Bartosz Chaduch w kategorii +87 kg. Gratulujemy medalistom i czekamy na kolejne sukcesy w przyszłym roku.

Półkolonie

Drukuj PDF

Uprzejmie informujemy, że dzięki wsparciu Urzędu Miasta Opole nasz klub będzie organizatorem półkolonii dla dzieci w okresie wakacyjnym. W programie przewidziane są zajęcia z elementami taekwondo, gry i zabawy ruchowe, basen, kino, zoo i wiele innych. Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji – wyciąg z regulaminu półkolonii:

  1. Uczestnikami półkolonii mogą być dzieci zamieszkałe w Opolu urodzone w latach 2003-2008
  2. Półkolonie podzielone są na dwa turnusy 11.07.2016-15.07.2016 i 18.07-22.07.2016
  3. Pierwszy turnus przeznaczony jest dla dzieci starszych, urodzonych w latach 2003-2006 drugi dla młodszych dzieci z roczników 2006-2008
  4. Ten sam uczestnik może brać udział tylko w jednym turnusie.
  5. W przypadku  rezygnacji lub niezapełnienia grupy istnieje możliwość rotacji roczników lub umożliwienie udziału uczestnikom w obydwu turnusach.
  6. Koszt półkolonii wynosi 100 złotych płatne przelewem na konto klubu
  7. O zakwalifikowaniu się do grup decyduje kolejność zgłoszeń
  8. Zgłoszenia przyjmowane będą drogą mailową na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  w terminie od 30.05.2016 do 13.06.2016.  W zgłoszeniu muszą być zawarte następujące dane:

Imię i Nazwisko uczestnika półkolonii....................................................

adres zamieszkania................................................................................

numer telefonu do prawnego opiekuna.................................................

adres mailowy.......................................................................................

W przypadku dzieci z rocznika 2006 należy wskazać jeden z dwóch turnusów.

Uwaga! W jednym e-mailu można zgłosić tylko jedną osobę – wyjątkiem są rodzeństwa.

 

Po zakwalifikowaniu się do grupy uczestnik otrzyma drogą mailową potwierdzenie zakwalifikowania się wraz z kartą kwalifikacyjną wypoczynku, regulaminem półkolonii oraz numerem konta klubu, na który należy dokonać wpłaty. Na uregulowanie należności oraz złożenie prawidłowo wypełnionych dokumentów uczestnik ma 7 dni liczone od daty wysłania przez organizatora potwierdzenia e-mail wraz z wymaganymi dokumentami. W przypadku niedopełnienia określonego terminu uczestnik traci miejsce na półkolonii na rzecz kolejnej osoby z listy zgłoszeń.

Obóz letni

Drukuj PDF

Uwaga! 15.05.2016 zamykamy listy obozowe do Dusznik Zdroju. Jeżeli ktoś jeszcze nie oddał karty obozowej bardzo prosimy o dopilnowanie wyznaczonego terminu. Miejsce na obozie jest zagwarantowane dopiero po wpłaceniu zaliczki na wyjazd tak więc osoby, które zgłaszały chęć udziału proszę o dopilnowanie wszystkich formalności. Szczegóły u instruktorów. 

Wesołych Świąt

Drukuj PDF

Wszystkim klubowiczom życzymy spokojnych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy:)