2009r.

Błażej Pluta - Mistrzostwa Świata Kuala Lumpur, Malezja 2009

modul by : camp26

LogowanieOpolski klub Taekwondo

Najbliższe wyjazdy

Drukuj PDF

Informacje dotyczące najbliższych wyjazdów, proszę uważnie przeczytać, bo są zmiany:
1. Grupa dzieci/młodzik Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Taekwondo - Łopiennik.
Wyjazd 11.12.2015 piątek godzina 8.00 parking Castorama ul.Wiejska Opole. Planowany powrót niedziela 13.12.2015 około godz. 23 w miejscu wyjazdu.
Prosimy aby wszyscy mieli ze sobą podpisane zgody rodziców i dodatkowo młodzicy książeczkę zdrowia sportowca z ważnymi badaniami.Zawodnicy zabierają również sprzęt do walk.
2. Grupa junior młodszy/junior Puchar Polski Olsztyn. Wyjazd 11.12.2015 piątek o godzinie 9.00 spod Lidla obok "Okrąglaka" przy ulicy Oleskiej. Przyjazd w niedzielę w nocy. Książeczki, zgoda rodziców na wyjazd i sprzęt do walk obowiązkowe.

Zapisy na obóz zimowy 2016

Drukuj PDF

Informujemy, że obóz zimowy OKT odbędzie się w tym roku w miejscowości Duszniki Zdrój. Termin obozu to drugi tydzień ferii zimowych - startujemy 8 lutego 2016. Szczegóły u instruktorów, a tymczasem zapraszamy na stronę Dusznik Zdroju www.duszniki.pl

Trzy medale na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

Drukuj PDF

Równolegle z Mistrzostwami Europy, w Puławach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W zawodach wzięło udział 360 zawodników z 59 klubów.  W klasyfikacji końcowej zajęliśmy 10 miejsce zdobywając 33 punkty.  Poniżej przedstawiamy pełne osiągnięcia naszych zawodników :

Walki:

1 miejsce - Bereźnicka Zuzanna - kat -41 kg

2 miejsce- Mateusz Szymczykiewicz - kat -65 kg

5-8 miejsce - Badura Rafał - kat -45 kg

Dwubój:

1 miejsce - Mateusz Szymczykiewicz - kat M5

6 miesjce - Zuzanna Bereźnicka - Kat K2

7 miejsce - Cezary Romańczuk - kat M5

8 miejsce - Lachowicz Olimpia - kat K1

Dwubój składał się z wyskoku i przeskokówki. Suma punktów z dwóch konkurencji dawała wynik końcowy. 

Relacja z ME

Drukuj PDF

Jakub Kędziora zajął piąte miejce na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbywały się w dniach 22-25.10.2015 w Dyneburgu na Łotwie. Kuba wygrał dwie walki - pierwszą z Norbertem Mathe, reprezentantem Rumunii, drugą z Ukraińcem Antonem Timofiyenko. Po bardzo dramatycznej walce, którą przypłacił kontuzją kolana Kędziora przegrał z reprezentantem Słowenii Mariem Stanić. Jego przeciwnik ostatecznie zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy ulegając jedynie reprezentantowi Rosji. Jak dotąd piąte miesce ME to największy sukces Jakuba Kędziory w karierze. Celowaliśmy w medal, chyba jak każdy uczestnik tak prestiżowych zawodów. Przygotowywaliśmy się do startu bardzo długo. Ostatnie zgrupowanie trwało ponad trzy tygodnie, po krótkim odpoczynku wyjechaliśmy na Łotwę, aby reprezentować nasz kraj i klub. Cały występ Jakuba Kędziory ustawiła pierwsza walka z Rumunem, który przegrywając 8:2 dopuścił się faulu na naszym zawodniku. W nieprzepisowy sposób przytrzymał Kędziorę i uderzył go w szczękę po sygnalizacji "stop" sędziego. Kędziora zaliczył upadek i miał duże trudności z powrotem do pozycji stojącej. Sędzina ukarała Rumuna odejmując mu jeden punkt i wezwała lekarza, aby ocenił możliwość dalszego startu Kędziory. Lekarz stwierdził, że Jakub może kontynuować walkę więc Rumun ruszył do szaleńczego ataku widząc możliwość zakończenia walki przed czasem. Każdy, kto "leżał kiedyś na deskach" lub widział podobne przypadki wie jak cenne są najbliższe sekundy po upadku. Kędziora reagował instynktownie i przetrwał ataki Rumuna. W kolejnej rundzie widać było, że odzyskał siły i zaczął spokojnie powiększać przewagę. W trzeciej rundzie jeszcze bardziej zaznaczył swoją dominację i wygrał całą walkę różnicą 10 punktów. Po walce Kędziora zgłosił stłuczoną stopę, wyglądała fatalnie.  Powstrzymaliśmy opuchliznę, i szykowaliśy się do kolejnego starcia.
Kuba wygrał jeszcze jedną walkę-  jednym punktem ze znakomicie dysponowanym Ukraińcem. Ta walka też miała swoją dramaturgię, sędziowie nieprawidłowo odjęli punkty. W końcówce starcia sędzia planszowy odjął jeden punkt Ukraińcowi i dał mu dodatkowe pół punktu kary. Sędziowie stolikowi połowę kary wpisali prawidłowo, jednak punkt odjęli Jakubowi. Mój protest nie dał rezultatu i zrobiło się bardzo nerwowo. Kędziora jednak nie zamierzał się poddawać, odrobił punkt i wyszedł na prowadzenie. Trzy sekundy przed końcem walki dostał karę (minus pół punktu) za wyjście za matę ale do końcowego gongu utrzymał prowadzenie.
Trzeciego starcia nie udało się wygrać. Kędziora atakował, jednak punkty zdobywał przeciwnik. Słoweniec był bardzo dobrym przeciwnikiem i przegrać z nim nie było wstydem. Faktem jest, że w pierwszej walce miał wolny los, natomiast drugie starcie wygrał przed czasem więc nie zdążył się zmęczyć, a co najwyżej rozgrzać. Liczymy, że kiedyś Kędziora będzie miał szansę na rewanż i że los da mu walczyć ze Słoweńcem przy równych szansach. Jestem pewien, że faul z pierwszej walki odjął dużo sił i koncentracji naszemu reprezentantowi. On jednak walczył do samego końca, próbował odrobić straty a swoje szaleńcze ataki przypłacił kontuzją kolana.
Czekamy na powrót do zdrowia i już planujemy kolejne starty. Mierzymy bardzo wysoko, ale teraz nadszedł czas na odpoczynek.

Październikowe turnieje tkd olimpijskiego

Drukuj PDF

Najbliższe zawody w taekwondo olimpijskim:

1. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - 11.10.2015 Opole

2. Puchar Polski Kadetów i Juniorów - Małopolska Cup - 16-18.10.2015 Krynica Zdrój

3. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - 23-25.10.2015 Puławy

Przedszkolaki

Drukuj PDF

Już w najbliższy piątek o godzinie 17.00 na salce przy ulicy Sosnkowskiego 40-42 rozpoczynamy zajęcia z przedszkolakami. Zapraszamy!

Sekcja w Dąbrowie i Opolu PSP 5

Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że od przyszłego tygodnia rozpoczynamy zajęcia taekwondo w Dąbrowie i PSP 5 w Opolu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w ramach rekompensaty za tak długi okres oczekiwania informujemy, że do końca września nie będziemy pobierać składki członkowskiej wiec ćwiczymy za darmo.

Rozkład zajęć:

Dąbrowa Zespół Szkół - duża hala - treningi we wtorki i piątki 14.00-15.00 -pierwsze zajęcia w najbliższy wtorek.

Opole PSP 5 - mała sala treningowa - treningi w poniedziałek i czwartek 18.00-19.00 - pierwsze zajęcia w najbliższy poniedziałek.

ZAPRASZAMY

Sobotnie treningi

Drukuj PDF

Wznawiamy treningi dla zawodników w soboty.

Godzina 10.00 - junior -młodzieżowiec

Godzina 11.30 - młodzik

Obecność na zajęciach obowiązkowa - młodzicy zostaną najprawdopodobniej podzieleni na dwie grupy!

Zmiany w rozkładzie zajęć

Drukuj PDF

Proszę zwrócić uwagę na zmianę dni i godzin treningów grupy dziecięcej w PSP 8 w Opolu. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy o godzinie 16.30.

Czekamy również na decyzję dyrekcji PSP 5 w Opolu, według naszych informacji może to jeszcze trochę potrwać-wszystkie zajęcia pozalekcyjne zostały wstrzymane. Uprzejmie proszę rodziców naszych taekwondoków uczęszczających w poprzednim sezonie na treningi do PSP 5 o przyprowadzanie dzieci na salkę z matami (ul. Sosnkowskiego 40-42) w poniedziałki i czwartki na godzinę 17.00. Pierwsze zajęcia już w czwartek. Zapraszamy.

Początek sezonu cd.

Drukuj PDF

Strzelce Opolskie PSP 7 –dzieci, grupa początkująca - pierwszy trening w  czwartek 03.09.2015 o godzinie 18.30

Strzelce Opolskie PSP 7 – młodzież i dorośli - pierwszy trening w  czwartek 03.09.2015 o godzinie 19.30

Kolonowskie - dzieci, grupa początkująca - pierwszy trening w  czwartek 03.09.2015 o godzinie 17.00

Zdzieszowice - grupa początkująca -pierwszy trening w piątek 4.09.2015 o godzienie 16.30

Chróścina - grupa początkująca -pierwszy trening w piątek 4.09.2015 o godzienie 15.30

Ozimek- młodzież i dorośli - pierwszy trening w  poniedziałek 07.09.2015 o godzinie 18.30

Prószków - dzieci, grupa początkująca - pierwszy trening w  poniedziałek 7.09.2015  o godzinie 15.30

Krapkowice -  dzieci, grupa początkująca - pierwszy trening w  poniedziałek 7.09.2015 o godzinie 17.00

Czarnowasy –dzieci, grupa początkująca - pierwszy trening we wtorek 8.09.2015  o godzinie 14.20

Dobrzeń Wielki - dzieci, grupa początkująca - pierwszy trening we wtorek 8.09.2015  o godzinie 15.30

Karłowice –dzieci, grupa początkująca - pierwszy trening we wtorek 8.09.2015 o godzinie 17.00 (grupa starsza o godzinie 18.00)