2012r.

Trening na obozie zimowym - 2012 rok

2011r.

Trening z gośćmi z Korei podczas obozu Świnoujście 2011

2011r.

Trening z gośćmi z Korei podczas obozu Świnoujście 2011

2009r.

Berlin Open 2009 - medlaowe żniwo

2009r.

Kuala Lumpur 2009 Mistrzostwa Świata

2009r.

Błażej Pluta - Mistrzostwa Świata Kuala Lumpur, Malezja 2009

modul by : camp26

Sukces na MP Juniorów i Młodzieżowców

Drukuj PDF

Finały Mistrzostw Polski Juniorów odbyły się w sobotę 28.05.2011 w Bornym Sulinowie. W niedzielę 29.05 o medale walczyli młodzieżowcy. Trenerem i opiekunem OKT był Łukasz Rewieński, skutecznie pomagali: Patryk Zajonc i Wojciech Dulniak.

 

Juniorzy ? po wcześniejszych eliminacjach zakwalifikowało się do finałów pięcioro zawodników:

Mathias Jambor ? stoczył dwa zwycięskie pojedynki (w tym jeden przez nokaut) w kategorii -55kg i wywalczył brązowy medal. Walkę o finał przegrał tylko jednym punktem. Jest to zdecydowanie najlepszy junior OKT. Mathias w tym roku przeszedł aż dwie kategorie wagowe wyżej, medal na tych zawodach trzeba więc uznać za sukces.

Martyna Richter ? wywalczyła w kategorii -63 kg trzecie miejsce. Wywalczony medal trzeba uznać za niespodziankę i duży sukces zawodniczki.

Bartosz Chaduch ? zajął 5 miejsce w kategorii -78 kg

Robert Wystrach ? zajął 5 miejsce w kategorii +78kg

Karolina Vander Zwaag (w zeszłym roku 2 msc.) ? doznała kontuzji, co wyeliminowało Ją z walki o medale.

Młodzieżowcy ? w tym roku nie mieli eliminacji co spowodowało, że każdy zawodnik musiał być przygotowany na 4-5 sześciominutowych pojedynków.

Mimo słabszej dyspozycji faworytów z zeszłego roku (Błażej Pluta, Sandra Kutkowska - matura) Opolski Klub Taekwondo zajął w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce zdobywając 94 punkty. Tak wysoki wynik świadczy o ogromnym potencjale zawodniczym klubu i dobrze wróży na przyszłoroczne finały.

Czapla Adam ? brązowy medal w kat. -80 kg. Zdecydowanie najlepszy zawodnik OKT w tym roku. Wygrywając pierwszą walkę, trafił pechowo na faworyta kategorii Kołeckiego, który jak dotąd nie przegrał pojedynku. Wygrana zawodnika z Poznania dała możliwość repasaży Adamowi i możliwość walki o brązowy medal. Adam nie przepuścił tej okazji wygrywając dwa pojedynki. O brąz walczył z utytułowanym synem trenera i organizatora ? Skibą. Cała sala wrzała i kibicowała zawodnikowi z Bornego Sulinowa. Adam walczył bardzo dojrzale i nie dał wydrzeć sobie wygranej. Można sobie wyobrazić jak wyglądał przebieg walki, zazwyczaj wyniki walk dochodzą do kilku punktów ? Adam pokonał rywala 16:13 ? był to zdecydowanie najlepszy pojedynek mistrzostw!

Czapla Maciej ? kat -80 kg. Podobny przebieg walk, tylko po drugiej stronie drabinki toczył brat Adama, Maciej. Wygrane dwie walki dały mu jedynie miejsce piąte. Walkę o brąz przegrał w ostatniej rundzie .

Natalia Waluś ? kat -57 kg ? brązowy medal. Pokonała na punkty utytułowaną zawodniczkę z Olsztyna, która wcześniej wyeliminowała Sandrę Kutkowską. Jest to ogromny sukces zawodniczki z Opola. Walkę wygrała wysoko 13-7.

Jarosław Chłopecki ? kat -87 kg ? największa niespodzianka mistrzostw. Jarek posiada dopiero niebieską belkę, czyli jest w połowie drogi do czarnego pasa. Owszem bardzo udzielał się na treningach, jednak nie ma zbyt dużego doświadczenia zawodniczego. Chciał jechać i dostał szansę. Ze względu na bardzo wysoki poziom zawodów nikt na Jarka nie stawiał. Ale Jarek jak widać miał inny plan. Pierwszą walkę wygrał dwoma punktami, w drugiej przeciwnik nie dał mu większych szans. Pojawiła się szansa na brąz w repasażach, Jarek trafił na czarny pas, który wcześniej wyeliminował swoich przeciwników. To co działo się na macie jest wprost nie do opisania, to nie była niespodzianka, to sensacja ? Jarek wygrał 11:1, to prawie nokaut techniczny i w wielkim stylu ?wyszarpany? brązowy medal!

Aleksandra Gembarzewska ? miała bronić drugiego miejsca. Wygrała pierwszą walkę a w walce o miejsca medalowe, wszystko szło zgodnie z planem. Do czasu. Po potężnym kopnięciu z góry powaliła rywalkę. Zamiast w kask, po uniku przeciwniczki noga trafiła w klatkę piersiową. Ola niefortunnie ułożyła nogę i doznała kontuzji. Mimo sprzeciwu zawodniczki trener poddał walkę, bo groziło to poważniejszą kontuzją. Przeciwniczka Oli podniosła się i ku uciesze całego Olsztyna ? przeszła do finału.

Błażej Pluta ? w zeszłym roku zdobył złoty medal. Kategoria -68 naszpikowana jest bardzo dobrymi zawodnikami. Doszedł do niej Anikiej ? uczestnik Olimpiady Juniorów, który jako jedyny z Polski zakwalifikował się na zawody w Singapurze. Błażej w tym roku przez maturę opuszczał treningi i nie zdołał optymalnie przygotować się do finałów. Szkoda pierwszej walki, którą przegrał 8:4. Wychodziły tu błędy i chyba świadomość gorszego przygotowania. Przeciwnik Błażeja zdobył drugie miejsce przegrywając z Anikiejem i tym samym dał Błażejowi szansę na repasaże. Pluta musiał gonić. Jak na mistrza przystało nie poddał się. Walczył kolejne trzy walki . Dwie pierwsze w widowiskowy sposób wygrał. O brąz walczył ze swoim przeciwnikiem z zeszłorocznego finału, który w drodze o finał uległ Anikiejowi. W 2010 roku Błażej jednym punktem wygrał, tym razem jednym przegrał 14:13. Dramat i łzy. Szkoda.

Daria Kubacka i Karolina Kubacka - w kategorii -49 kg wywalczyły 5 lokatę. Przechodząc do wyższe kategorii wiekowej i wagowej ciężko było liczyć na medale, miejsce 5 jest dużym sukcesem. Daria miała szansę na medal brązowy, przez całą walkę i dogrywkę remisowała z rywalką, decyzją sędziów (Daria miała jedno ostrzeżenie) wygrała przeciwniczka.