2009r.

Błażej Pluta - Mistrzostwa Świata Kuala Lumpur, Malezja 2009

modul by : camp26

LogowanieMistrzostwa Polski Seniorów

Drukuj PDF

Dwa medale i piąte miejsce zdobyli zawodnicy Opolskiego Klubu Taekwondo na Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbywały się 21-22.10.2016 w Kętrzynie. Filip Maksimczuk zdobył srebro w kategorii -54 kg, a Bartosz Chaduch brąz w kategorii + 87 kg.
Filip Maksimczuk to jeszcze junior. Daleko mu nie tylko do wieku rywali, ale również do wagi przeciwników. Był zdecydowanie najlżejszy z zawodników, co nie stawiało go w roli faworyta. Miał jednak zadanie do wykonania co pozwalało mu zapomnieć o wszystkich dysproporcjach, zresztą Filip zdążył się do takich sytuacji przyzwyczaić. W finale robił co mógł, ale mimo szczerych chęci, różnica wagi 10 kg i znaczna różnica wzrostu tym razem były nie do "przeskoczenia". Każda próba ataku kończyła się niepowodzeniem, a przeciwnik trafiał celnie i mocno. Filip przegrał zdecydowanie, ale walczył dosamego końca, dzielnie próbując stwarzać sobie sytuacje do zdobycia punktów.
Bartek Chaduch przyzwyczaił nas do brązowych medali..Choć nie był optymalnie przygotowany do startu i nie jechał w roli faworyta, troszkę szkoda, że nie powalczył lepiej w walce o finał, gdyż jego przeciwnik był zdecydowanie w zasięgu Opolanina (ostatecznie wygrał całą kategorię). Po przegranym półfinale czekała Go walka o brąz. Do walki wyszedł lepiej skoncentrowany i zdeterminowany by wygrać. Po bardzo zaciętym 6 minutowym pojedynku z bardziej doświadczonym i utytułowanym Kornelem Daleckim z AZS UWM Olsztyn sędziowie zarządzili dogrywkę. W pierwszych sekundach dogrywki Bartek zaatakował bardzo zdecydowanie zdominował wyższego o głowę przeciwnika i po kilku celnych i mocnych trafieniach zdobył upragniony punkt, który zdecydował o jego wygranej.
Ogromnym rozczarowaniem dla kibiców jest 5 miejsce Jakuba Kędziory, dla którego była to główna impreza w roku i jedyna szansa po kontuzji na zdobycie tytułu w 2016 roku. Pomimo dobrego losowania (wolny los) nie wykorzystał swojej szansy i przegrał w słabym stylu po dogrywce zarówno w walce o finał jak i o trzecie miejsce.